Nutridrink 4+1

30.05.2017 10:40

Co je Nutridrink

Nutridrink je tekutá výživa speciálně vyvinutá pro pacienty se zvýšenou potřebou energie a nedostatečným příjmem živin. Může sloužit jako částečná nebo úplná náhrada stravy pro pacienty trpící podvýživou související s onemocněním. Existují také varianty tekuté výživy určené pro pacienty s podvýživou při nádorových onemocněních, proleženinách, při zvýšené potřebě bílkovin či při jejich sníženém příjmu, ale také pro pacienty s cukrovkou.

Výživa k popíjení

Výživa k popíjení neboli sipping je speciální tekutá výživa v lahvičkách, připravená k okamžitému použití (tzv.nutriční drinky). Jedná se o vyváženou tekutou stravu vyvinutou pro pacienty se zvýšenou potřebou energie
a živin, kteří trpí podvýživou související s nemocí.
K dispozici je také alternativa - výživa v podobě krému. Přípravky se vyznačují přesně určeným složením živin (cukry, tuky, bílkoviny, minerály, stopové prvky, vitamíny) a řadí se mezi potraviny pro zvláštní lékařské účely, které je nutné užívat pod dohledem lékaře, lékárníka nebo specialisty v oblasti výživy.

Věděli jste, že...

  • podvýživa nemusí vždy souviset jen s tělesnou hmotností? Podvýživa může znamenat i nedostatek pouze jedné složky potravy. I lidé s nadváhou mohou být podvyživení, pokud nemají dostatečný příjem např. bílkovin. Zmíněný nedostatek bílkovin může mít vliv na obranyschopnost těla, hojení ran či pooperační stavy. Tyto problémy se v době nemoci ještě prohlubují.
  • jakékoliv zranění nebo větší lékařský zákrok znamená významný stres pro Váš organismus? I v těchto případech nezapomínejte na výživu!
  • potřeba živin u seniorů je velmi podobná jako u mladších lidí? Potřeba energie se s věkem sice mírně snižuje, nicméně u starších lidí je velmi často příjem potravy z různých důvodů omezen (např. v důsledku nechutenství, snížené pohyblivosti či celkovou změnou životního stylu). V případě seniorů je také běžný nedostatečný příjem bílkovin ve stravě. Pokud se k tomu připojí nemoc, může riziko podvýživy ještě vzrůst. Proto by jednou z prvních starostí rodinných příslušníků, kteří pečují o seniora, mělo být složení jeho stravy.

        

Zdroj a další informace ZDE : https://www.nutridrink.cz/

potřeba živin u seniorů je velmi podobná jako u mladších lidí? Potřeba energie se s věkem sice mírně snižuje, nicméně u starších lidí je velmi často příjem potravy
z různých důvodů omezen (např. v důsledku nechutenství, snížené pohyblivosti či celkovou změnou životního stylu). V případě seniorů je také běžný nedostatečný příjem bílkovin ve stravě. Pokud se k tomu připojí nemoc, může riziko podvýživy ještě vzrůst. Proto by jednou z prvních starostí rodinných příslušníků, kteří pečují o seniora, mělo být složení jeho stravy.